Зразковий музей народного побуту Київщини

Зразковий Музей народного побуту Київщини відкрив свої двері у вересні 2000 року. Основа  його колекції – матеріали, зібрані  в процесі спільної діяльності педагогів та студентів  під керівництвом  директора Л.П. Лендрик, викладача української мови та літератури Н.О. Дуки та багатьох інших.  Саме цей матеріал став основою музейної експозиції. У 2011 році у музеї відбулася повна реекспозиція. Він був повністю переобладнаний, оновлений інформаційно, став змістовнішим та більш динамічним.
Нині фонд музею налічує понад 800 експонатів, які розповідають про різні аспекти життя населення Київщини від ХІХ ст. до середини 60-х років ХХ століття та включає предмети побуту, культові атрибути, твори декоративно-вжиткового мистецтва.  
Із 17 червня 2016 року Музей носить звання «Зразковий музей».
У 2015 році у конкурсі на кращий музей серед вищих навчальних закладів І – ІІ рівнів акредитації  Музей став дипломантом у номінації “Кожному мила своя сторона»
Фонди музею дозволяють досліджувати різноманітні аспекти історії Київщини, фольклору та етнографії регіону, проводити значну науково-освітню роботу. Музеєм проводяться тематичні лекції-екскурсії та масові заходи, спрямовані на повне розкриття музейної експозиції., що дає  можливість долучитися до  історії нашого рідного краю – Київщини, відновити народні звичаї та традиції. 
Це завдання з успіхом виконує фольклорний колектив «Прадавнє джерело», який діє у музеї з 2010 року. Ним керує завідуюча музеєм Наталія Костенко. Здійснюючи  експедиції до населених пунктів Білоцерківського, Таращанського, Сквирського районів, активісти музею зустрічаються із старожилами сіл, записують зразки фольклору, знайомляться з автентичними звичаями та обрядами, на основі яких створюють сценарії та відтворюють їх. Тільки останніми роками фольклорною групою підготовлені та проведені фольклорно-етнографічні свята: «Доля дівоча…», «Різдвяна феєрія», «А вже весна, а вже красна…», «Світле Купайлове свято», «Варвара – вишивальниця, гаптувальниця, всіх бажаючих навчальниця», «Весілля свічки. Як це було», «Київське весілля», «Мамина колисанка» тощо. 
Щороку традиційно учасники колективу запрошують всіх бажаючих «На Андрія до музею» та  долучитися до інтерактивного заходу «Колядки на Київщині», де можна не лише стати учасником дійства, але і скуштувати українські обрядові страви. 
У музеї стало традицією проведення майстер-класів з різних видів народної творчості, зокрема, кожного тижня проводиться майстер-клас з української вишивки, де кожен бажаючий може опанувати основи вишивки хрестиком та  створити і втілити в життя власну схему вишиванки чи рушника. Руками учасників майстер-класу створена карта «Вишивана Україна» та «Рушник єдності поколінь». Ці вироби стали частиною музейної колекції.
Візитівкою Музею стали майстер-класи з писанкарства, які традиційно проводяться під час Великоднього посту. Тільки за останні роки їх учасниками стали понад 500  студентів, працівників коледжу та жителів міста.
Завдяки діяльності фольклорного колективу та проведенню майстер-класів з писанкарства, налагодилася тісна співпраця музею із закладами культури та громадськими організаціями міста, зокрема із Білоцерківською міською бібліотечною системою, Центром соціальної реабілітації «Злагода», КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» та Академією пенсіонерів.
При музеї працює гурток «Юні екскурсоводи», що дає можливість його учасникам опановувати ази музейної роботи та достойно представляти наш коледж  та область на конкурсах екскурсоводів. Так, у 2017 році вихованка гуртка Марія Гаркуша- Омельченко посіла ІІІ місце у Всеукаїнському конкурсі «Край, в якому я живу»; а у 2019 році Стеценко Юлія стала дипломанткою вищеназваного конкурсу. На обласному конкурсі «Юні екскурсоводи» вихованці гуртка традиційно посідають призові місця. 
Музей запрошує відвідати тематичні екскурсії: «Підлітки та молодь у традиційній культурі українців», «Скарби дерев’яної архітектури Київщини» (Віртуальна подорож-екскурсія), «Київщина – край хліборобський», «Календарні свята та обряди», «Предмети побуту, які називають у творах української класики», «Народна медицина», «Народна ветеринарія» та інші.

 Завідуюча - Костенко Наталія Миколаївна