Зразковий музей історії коледжу

Музей історії коледжу створений згідно рішення педагогічного та студентського колективу Білоцерківського технікуму м’ясної та молочної промисловості у вересні 1989 року. Завдяки зусиллям керівництва технікуму – директора М.М. Клименка, заступника директора Л.П. Лендрик, С.Г. Василенко, ветеранів праці – К.С. Прокопець, М.Д. Бойка, Л.Ф. Моревої, В.М. Цвєткова, О.К. Лисенка, М.І. Борзака та багатьох інших вдалося зібрати значний матеріал, який став основою музейної експозиції, оформленої протягом 1987-1989 років. 
Нині фонд музею налічує 2129 експонатів і постійно поповнюється. Тільки протягом останніх двох років надійшло понад 100 експонатів, подарованих випускниками та працівниками нашого навчального закладу.
У грудні 2007 року  Музей історії коледжу був нагороджений дипломом Міністерства аграрної політики України за ІІІ місце в огляд-конкурсі на кращий музей серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Міністерства аграрної політики України.
18 січня 2011 року музей отримав звання «Зразковий музей», що зазначено у наказі № 34 Міністерства освіти і науки України.
Активісти Музею гідно представляють навчальний заклад на обласному етапі конкурсу «Юні екскурсоводи», який щорічно проводиться КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини». Так, у 2018 р.  Бойко Денис посів перше місце. У 2020 р. переможцем став  Коваль Дмитро.
Музей проводить значну дослідницьку роботу, організовує масові заходи та виставки.
Великою популярністю користуються тематичні виставки, які оформляються до Днів відділення. З матеріалів, розміщених у вітринах, студенти дізнаються про минуле та сьогодення найстарішого ветеринарного, технологічного, холодильно-компресорного, та економічного відділень. Цінними для сьогодення є колекції випускних альбомів та планшетів, зібраних у музеї за всі роки діяльності відділень. Останніми  роками стало доброю традицією передавати до музею відеофільми, присвячені життю відділень та  окремих груп. Їх експонування під час проведення виставок завжди викликає велике  зацікавлення відвідувачів.
Щороку відбуваються традиційні зустрічі випускників, що проводяться в останню суботу травня. На них збираються випускники з усіх куточків України та близького і дальнього зарубіжжя, щоб ще раз поринути у спогади про роки студентської юності, згадати знакові події під час навчання, своїх викладачів та одногрупників.  До традиційних зустрічей випускників музей проводить цикл виставок «Згадаємо роки студентські…». На виставках демонструються фотоматеріали та документи, які знаходяться у  фондосховищі музею. 
Активісти Музею проводять значну дослідницьку роботу. Зокрема, протягом двох останніх років вивчалася історія будівництва Великої хоральної синагоги у м. Білій Церкві та особливості  її відбудови після Другої світової війни. В результаті вивчення архівних та літературних джерел, спогадів випускників коледжу, які брали участь у відбудові теперішнього навчального корпусу №1 коледжу, було створено історико-архітектурну довідку «З історії корпусу №1», яка містить цікавий фактографічний матеріал та ілюстрована унікальними фотографіями  ХІХ- ХХ ст.
 Ці дослідження лягли в основу музейної експозиції, використовуються при проведенні екскурсій та при написанні біографічних довідок. 
На основі музейних експонатів створено буклет про музей.
Крім оглядових, на замовлення відвідувачів проводяться тематичні екскурсії:
«Технікум у 1944 – 1950 роках», 
«Наші випускники – наша гордість», 
«Викладачі коледжу – ветерани  Другої світової війни»;
«Герої серед нас» (Працівники та випускники коледжу – учасники АТО) та ін.

            Завідуюча -  Костенко Наталія Миколаївна