Завершення циклу майстер-класів з писанкарства

У зразковому Музеї народного побуту Київщини Технолого-економічного коледжу Білоцерківського НАУ  тематичним заняттям «Писанка-оберіг на Трійцю. Сорокаклин» завершився цикл майстер-класів із писанкарства, які проводилися з 13 березня по 6 червня.

«Якби наш народ не створив нічого іншого, окрім писанки, то і цього було б досить, аби зайняти почесне місце в пантеоні цивілізованих націй», – писав народознавець Василь Скуратівський. В Україні писанка стала мірилом краси, адже в народі кажуть: «Гарна, мов писанка». Тарас Шевченко на весь світ проголосив: «Село на нашій Україні, неначе писанка село…». Українські писанки – унікальний шедевр планетарного значення, символ нашого народу. Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку.

Саме тому вже протягом п’яти років у зразковому музеї народного побуту Київщини Технолого-економічного коледжу Білоцерківського НАУ проходять майстер-класи з виготовлення традиційної писанки. Їх проводить керівник музею Наталія Миколаївна Костенко. Тільки цього року учасниками майстер-класів стали понад двісті п’ятдесят осіб – студенти і викладачі коледжу та містяни, які зацікавлені у  відродженні давнього мистецтва.

Під час проведення майстер-класів було продовжено ряд творчих проектів, зокрема: «Пише писанку бабуся, пише мама, пишу я» з клубом для дітей дошкільного віку «Ластів’ята» КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»; «Творити першу писанку ніколи не пізно» з членами громадської організації «Академія пенсіонерів»; «Повернемо писанку в родину» для користувачів бібліотеки-філії №3,  «Пишемо родинну писанку» для всіх бажаючих жителів міста. Цього року участь у майстер-класах могли взяти і люди з особливими потребами, ставши учасниками проекту «Моя писанка - найкраща». Мав своє продовження і проект «Чудо-писанка», який втілювали у життя понад сорок студетів, що проживають у гуртожитку №2. Майже всі створені ними писанки, вже традиційно, було передано до Музею  для поповнення писанкової колекції. Щиро вдячні за це студентам та вихователю Кривенькій Наталії Миколаївні.

Учасники майстер-класів, які  вперше спробували себе у писанкарстві, дуже хвилювалися і боялися, що в них нічого не вийде. Але писанка вийшла у кожного.  Різноманітні, яскраві та барвисті писанки, написані учасниками проектів, радували  дітей та дивували дорослих.

Раніше на Київщині писанки писали аж до Трійці, тож Ви ще можете зробити власну писанку та подарувати її своїм рідним та близьким.  

Пишіть писанки, радуйте себе і оточуючих, адже «українська писанка – як дитяча пісенька, як бабусина казка, як матусина ласка».