Україна в полум’ї війни: Звитяга і жертовність заради Перемоги До 75-річчя визволенфня України від нацистських окупантів

Україна в полумї війни: Звитяга і жертовність заради Перемоги

До 75-річчя визволенфня України від нацистських окупантів

Однією із жахливих сторінок ХХ століття є Друга світова війна 1939-1945 рр., яка торкнулася і нашої країни. Саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння наших співвітчизників за визволення нашої держави. Тяжкий шлях визволення України тривав з 1942 до 1944 рр., попри гіркоту поразок ми вирвали перемогу у ворога звільнивши нашу державу. День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш вагомі з яких: Донбаська – з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція – з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 – го року, Львівсько-Сандомирська – з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з'єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.

З метою закріпити й увіковічити історичну пам'ять написано і пишуться маса книг, документальна і художня література.

Запрошуємо ознайомитися з  такимим книгами:

Друга світова війна і доля народів України. –  К.: Вид-во "Сфера", 2005. Ел. ресурс: режим доступу: http://history.org.ua/LiberUA/966-8782-12-7/966-8782-12-7.pdf

У збірнику вміщені доповіді учасників Всеукраїнської наукової конференції, які висвітлюють загальні процеси у житті народів України під час війни. проблеми міжнаціональних відносин, історію національно-визвольних рухів, різні сторони національного життя. Досліджено також національну політику Радянського Союзу, ницистської Німеччини і держав Східної Європи на українських землях наприкінці 1930 -х - на початку 1950 - х років.

 

 

 

Косик Володимир  . Правда історії. Роки окупації України 1939-1944 (Збірник статей») - Київ: Українська видавнича спілка, 2008.;

Ел. ресурс:  режим доступу:

http://shron1.chtyvo.org.ua/Kosyk/Pravda_istorii_Roky_okupatsii_Ukrainy_...

Збірник статей торкається найбільш спірних тверджень про  факти української історії в час  Другої  світової війни: звнувачеиня українських націоналістів у міфічному колабораціонізмі та  про  українсько-польське протистояння на Волині  тощо.

Видання служить примиренню всіх учасників останньої Світової війни на території Української держави шляхом об’ єктивного пошу ку правди, яка - документально доведена архівними матеріалами.

 

 

Лук"яненко Л. Маршал Жуков і українці у Другій світовій війні.  - К.: "Козаки", 2002; Ел. ресурс: режим доступу: http://history.org.ua/LiberUA/e_dzherela_Ukraina_i_Nimechchina/e_dzherel...

Страшні роки Другої світової війни залишили  незагойні рани на тілі української нації. Правду про роль маршала Жукова у нищенні українців розкриває книга Левка Лук"яненка.

 

 

 

 

 

Фоменко А. Усе таємне стає явним. Вигадки й правда про радянсько-німецьку війну 1941-1945 років: Історичний нарис. - Дніпро.: ПП "Ліра ЛТД", 2006.

Із книги на основі новітніх архівних та інших джерел читач дізнається про безпосередніх ініціаторів війни й справжні причини грандіозних поразок Червоної Армії на першому етапі війни, а також: чому на кожного вбитого німця приходиться десять радянських бійців, чи можна вважати Й. Сталіна і Г. Жукова великими полководцями, чи змогла б Радянська Армія одна виграти війну з німцями, проти кого і за що боролася ОУН-УПА, яку участь брала Україна в цій війні.

 

 

 

Україна в полум’ї війни. 1941-1945/ П.П. Панченко, О.І. Уткін, В.І. Горєлов та ін. - К.: Вид-во "Україна", 2005.

У книзі розкриваються діяльність руху Опору, тактика козачих та кавалерійських формувань, що визволяли українську землю від ненависного ворога. На основі аналізу фактичного матеріалу, нових архівних джерел автори розглядають найважливіші операції Червоної армії на території України, що суттєво вплинули на подальший хід другої світової війни.

 

 

 

 

Київ у дні нацистської навали. За документами радянських спецслужб: До 60-річчя визволення України від гітлерівських загарбників: Наук. - док. вид./ Редкол.: В.М. Литвин та ін.; Ін-т історії України НАН України. - К., 2003.

Метою даного видання є показати життя Києва у перші місяці війни, в період нацистської окупації і на завершальному етапі найбільшого в історії людства збройного конфлікту, висвітлити ті сфери суспільного життя, які донині здебільшого перебували за межами наукових студій, іншими словами, - розкрити маловідомі аспекти історії столиці України періоду Другої світової війни через документальні матеріали радянських спецслужб.