Тарас Шевченко - дзвінка наша слава

Тарас Шевченко – дзвінка наша слава

«І мене в сімї великій                             «Вже над нами світанкова

В сімї вольній, новій,                             Майбуття зійшла зоря.

Не забудьте пом’янути                            Ми в сімї великій, новій

Незлим, тихим словом»                         Всі шануємо Кобзаря»

(Т.Г. Шевченко)                                        (М. Бажан)

 

9 березня 1814 року – дата, яку внесено до світового календаря знаменних і пам’ятних дат ЮНЕСКО для відзначення в усьому світі. Цього дня 200 років тому Україна подарувала світові Генія, Поета, Пророка – Тараса Григоровича Шевченка.

Минають роки, десятиліття, але товща часу не в змозі применшити гостру актуальність Шевченкового слова для кожного з наступних поколінь, адже вся його велика спадщина – поезія, проза, мистецтво – пронизані любов’ю до України, до людини.

Діапазон Шевченкової геніальності надзвичайно широкий. Він був не лише творцем «Кобзаря», тобто поетом, але і не менш талановитим драматургом, прозаїком, автором шкільних підручників, філософом, фольклористом та великим художником., непересічною особистістю, яка ввійшла до світового пантеону мистецтва. Його твори могутніми і чистими потоками влилися в неосяжний океан світової культури, коштовними перлинами збагативши скарбницю загальнолюдських здобутків.

З нагоди 200-річчя від дня народження великого Кобзаря в нашій державі проводяться численні заходи з популяризації творчості геніального сина українського народу.

Бібліотека коледжу, як хранитель спадщини Т.Г. Шевченка, не залишилася осторонь  цієї події.

19 лютого 2014 року в читальному залі бібліотеки в рамках чергового засідання Клубу цікавих зустрічей було проведено тематичний альманах «Тарас Шевченко – дзвінка світова наша слава…».

Книжкова виставка  «Володар в царстві духа»  та перегляд літератури «Вінок Кобзареві» познайомили читачів із цікавою літературою з фонду бібліотеки – творами Т.Г.Шевченка, книгами про його життя і діяльність.

Талановито, натхненно, з великим почуттям та розумінням внутрішнього світу поета прочитала поему «Відьма»  студентка групи Ф-12 Єрохіна Євгенія, лауреат міського конкурсу читців поезій Т. Шевченка. У світ козацького минулого України слухачі полинули, слухаючи студента групи ІДП-31 Масленнікова Артема, з уст якого пролунала поема «Розрита могила».

З маловідомими сторінками життя Т.Г. Шевченка, пов’язаними  з перебуванням поета на Київщині, познайомила студентів завідуюча відділом Білоцерківського краєзнавчого музею Семида Тетяна Миколаївна.

Т.Г. Шевченко був не тільки філософом, фольклористом, поетом, політиком, істориком, письменником, етнографом, але і великим художником, залишивши нащадкам близько 1,5 тисяч живописних полотен, акварелей, гравюр, офортів. З великою цікавістю учасники заходу слухали провідного наукового співробітника Білоцерківського краєзнавчого музею Козаченко Валентину  Анатоліївну, яка розповіла про творчість Шевченка художника та презентувала тематичну виставку «Художня спадщина Т.Шевченка», яка відкрилася у краєзнавчому музеї.

Шануймо геніального українського поета, художника, борця за волю народу і завжди пам’ятаймо його заповіт, актуальний і для нашого часу:

Роботящим умам,

Роботящим рукам,

Перелоги орать,

Думать, сіять, не ждать.