Шевченківський марафон

 

 

ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ МАРАФОН «Господь послав нам Кобзаря»

Студенти Технолого-економічного коледжу БНАУ сьогодні декламували і слухали поезію Тараса Шевченка.

Не з примусу, не заради оцінки – з переконання, усвідомлення власного національного коріння. Кожен розгорнув «Кобзар» на «своїй» сторінці, обрав рядки Тараса, співзвучні із власними переживаннями.

4 березня у стінах навчального закладу відбувся Шевченківський марафон «Господь послав нам Кобзаря», який започатковано 2014 року на честь 200-річного ювілею поета. З того часу марафон став традицією для студентів коледжу, викладачів, співробітників. Став подією, до якої готуємося не просто відповідально, а творчо, за покликом серця, тому що кожен учасник прагне представити «свого» Шевченка – пристрасного, гнівного, трепетного, люблячого, жорстокого, щирого, але обов’язково сучасного. Тому зі сцени лунали рядки поезій зовсім не зі шкільної програми. Це були твори, до яких кожен прийшов по – своєму: «Чигрине, Чигрине…», «Іржавець», «Княжна», «Невольник», «Псалми Давидові», «Іван Підкова», «Тарасова Ніч», «Гоголю», «Молитва», «Чума», «Холодний яр», «Стоїть в селі Суботові…».

Завдяки викладачам іноземної мови, студенти читали поезії Тараса, перекладені англійською, французькою, німецькою, польською, болгарською, чеською мовами.

Марафон став справді великим коленджанським святом, до якого готувалися на яке чекали. Шевченкове слово звучало із уст молодих людей, яким тільки по 15-17 років. А вони – майбутнє нашої держави.