Презентація серії книг «Майдан від першої особи»

Презентація  серії книг «Майдан від першої особи»

19 лютого студенти Технолого-економічного коледжу Білоцерківського НАУ зібралися на презентацію третього випуску серії книг «Майдан від першої особи».

Бібліотекар Н.М. Костенко зазначила, що Український інститут національної пам’яті упродовж п’яти років реалізує проект «Майдан: усна історія». Його метою є збереження пам’яті про Революцію Гідності, вшанування учасників подій, Героїв Небесної Сотні. Задля цього здійснено усне історичне опитування очевидців та учасників масових протестних акцій, що проходили у столиці та регіонах.

«Майдан від першої особи. Регіональний вимір» є третім випуском серії. Його метою є реконструкція подій місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а протестні рухи в областях – на її периферії.

Через спогади, вірші, відеохроніку студенти групи ІДП 11 (куратор Бойко В.М.) знайомили гостей – студентів групи ІДП 12, з подіями, що відбувалися під час  місцевих майданів в населених пунктах Київщини .

Лейтмотивом заходу звучала думка: «Небесна Сотня» своїм життям дала шанс збудувати нову демократичну правову державу.  Тисячі поранених і майже 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури».

Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови. Вони згасли як зорі.