Презентація книги Ірини Михалевич «Українська народна писанка»

Презентація книги Ірини Михалевич «Українська народна писанка»

     У давнину казали: коли даруєш писанку, то ніби вручаєш листівку з найтеплішими побажаннями... Адже у візерунках та химерних переплетіннях рисок, ліній і завитків закодовані послання на щастя, долю, любов і добробут.

   У своїй книзі «Українська народна писанка» відома писанкарка Ірина Михалевич ділиться своєю майстерністю з охочими оволодіти мистецтвом розпису великодніх яєць. Цю книгу презентували працівники бібліотеки, зокрема, з біографією та творчим доробком писанкарки Ірини Михалевич присутніх ознайомила завідуюча бібліотекою Ольга Вячеславівна Кофанова.

    Про матеріали та інструменти, технологію роботи з писачком, виготовлення натуральної фарби, порядок роботи й етапи фарбування, нанесення ескізу-візерунка, особливі слова, які промовляються перед початком роботи студенти дізналися від бібліотекаря, звідуючої зразковим Музеєм народного побуту Київщини Наталії Миколаївни Костенко. Вона зазначила, шо процес розпису є сакральним священнодійством, під час якого необхідно думати про світле, хороше та приємне, а традиція розписувати писанки передавалася із покоління в покоління. Наталія Миколаївна підкреслила, що писанка – це не лише вітальна листівка, а й споконвічне джерело мудрості українського народу.

    А потім всі присутні поринули у магічний світ української народної писанки та створили свої витвори за зразками –малюнками, розміщеними у книзі відомої писанкарки Ірини Михалевич.