Поетичний челендж «Бабин Яр. Голосами» завершився

Поетичний челендж  «Бабин Яр. Голосами» завершився

Завершився поетичний челендж  «Бабин Яр. Голосами» за одноіменною збіркою лауреатки Національної Шевченківської премії Маріанни Кіяновської.

Його учасники озвучили близько двадцяти голосів  розстріляних, закатованих, спалених у Бабиному Яру, Це – діти, матері, брати і сестри, які поділилися з нами історіями свого життя, ціною смерті, вологістю сліз і долонь, краплиною світу і світла, страхами і любов’ю.

Ми вдячні всім, хто виявив бажання через вірші показати людей, які опинилися в пастці, стали заручниками темних часів, розстріли, облави, доноси, страх, голод, безвихідь та смерть, що торохкотить кістками за кожним рогом. Більшість жертв-голосів – люди, заскочені смертю. З різним розумінням того, що відбувається, з різним ставленням до смерті, кожен — із власною історією. Але всі - на межі буття та небуття. Частина із них стоїть в черзі за смертю у тлумі до Бабиного Яру, інші – десь переховуються і чекають на смерть, треті – застрелені у власних будинках, четверті – оплакують вбитих. Тут і голоси тих, хто приречений на смерть, і тих, хто дивом врятувався, і просто хворих чи самотніх (не конче євреїв), яким нема кому допомогти.

Учасники челенджу показали, що навіть найболючіші теми варті проговорення, оскільки за цим вивільненням голосів насправді стоїть впорядковування пам’яті, більше того – впорядковування совісті.

вірш яким кричу тому що можу
тільки це робити тільки це
вірш який роботу робить Божу
а тоді роздряпує лице
зведене судомою до кості
вірш приймаю з болем як удар
вірш ненатлий вірш у високості
йду з ним як рахиля в бабин яр