Патолого-анатомічний музей

Патолого-анатомічний музей створювався за ініціативою здобувачів освіти та педагогічного колективу відділення ветеринарної медицини  та отримав статус музею у 2010 році. У його становленні великий внесок зробили директор коледжу Лендрик Л.П., завідуюча відділенням Єрохіна Олена Михайлівна, викладачі  Пересунько Олена Дмитрівна та Човгун Аліна Миколаївна. Посаду завідувачки від дня створення обіймала Ніколаєвич Валентина Іванівна. Нині керівником Музею є Човгун Аліна Миколаївна.

На даний часі у музеї демонструється понад 500 експонатів, що відображають тематику і розділи курсу анатомії та патологічної  анатомії тварин.

По кількості і якості експонатів він не поступається музеям багатьох ветеринарних вищих навчальних закладів України. Більшість препаратів, що складають музейну колекцію, виготовлені руками студентів під час роботи гуртків «Анатом» та «Патологоанатом», які функціонують на базі музею. Музей тісно співпрацює із загальноосвітніми та професійно- технічними закладами освіти міста та області; з Білоцерківським краєзнавчим музеєм та аграрними підприємствами міста і області.

Активісти Музею гідно представляють його експозицію на на обласному етапі конкурсу «Юні екскурсоводи», який щорічно проводиться КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини». Так, у 2020 та 2021  роках Бойко Денис посів перше місце та гідно представляв Київську область на Всеукраїнському конкурсі юних  екскурсоводів «Край, в якому я живу».  Він став лауреатом у номінації «Природничі та технічні музеї закладів освіти.

Музей, як скарбниця освітніх  і педагогічних надбань є пошуковим та дослідним центром коледжу. З його фондами мають можливість працювати як викладачі так і студенти. Зокрема, матеріали, що зберігаються у фондосховищі, використовуються при проведенні навчальних занять, практичних робіт, написання наукових та творчих робіт студентами коледжу, проведення уроків біології у загальноосвітніх школах міста тощо.

Музей є активним учасником заходів, які проводяться під час Днів відділення та Днів відкритих дверей. Частими гостями музею є учні загальноосвітніх навчальних закладів, які знайомляться з експозицією під час проведення уроків біології, екології та основ здоров’я.

Увазі відвідувачів, крім оглядових, пропонуються тематичні екскурсії:

  • «Вплив екології на розвиток та життєдіяльність тварин»;
  • «Аномалії та виродливість. Їх причини та діагностика»;
  • «Діагностування та корегування вад розвитку»;
  • «Мутації та їх причини»;
  • «Іонізуюче випромінювання та розвиток тварин»;

            Завідуюча – Човгун Аліна Миколаївна