Науково-пошукова конференція

 

Кобзарю!

Знов до тебе я приходжу,

Бо ти для мене совість і закон.

                          Л.Костенко

 

                            Науково-пошукова конференція

                       «ШЕВЧЕНКО В ХУДОЖНІЙ КУЛЬТУРІ»

     9 березня 2014 року Україна відзначатиме 200 років від дня народження Тараса Шевченка. Ця дата безпосередньо пов’язана з формуванням нової гуманітарної політики України, оскільки в її контексті протягом найближчого часу домінантною стає саме  Шевченківська ідея. Вона покликана виконати місію духовного єднання української нації шляхом актуалізації творчості Кобзаря в різних контекстах. Оголошення 2014 року Роком Тараса Шевченка свідчить про пріоритетність Шевченківської ідеї в національному гуманітарному просторі. На державному рівні створено Координаційну раду й Організаційний комітет із підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка,  заплановано провести низку ювілейних заходів не лише в Україні, а й у Російській Федерації, в Республіці Казахстан, у Литовській Республіці та в Республіці Польща. 

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа.

Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури.

Він був самоуком і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим.

Десять літ він томився під вагою російської солдатської муштри, а для волі Росії зробив більше, ніж десять переможних армій.

Доля переслідувала його в житті скільки могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі в іржу, ані його любові до людей в ненависть і погорду, а віри в Бога у зневіру і песимізм.

Доля не шкодувала йому страждань, але й не пожаліла втіх, що били із здорового джерела життя.

Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і все розквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори.

Отакий був і є для нас, українців, Тарас Шевченко», - так  писав І.Франко.

   У переддень 200-ї річниці від дня народження поета ми промовляємо найкращі слова вдячності та намагаємось глибше розкрити його талант.

26.02.2014 року у лекційному залі проведено  науково-пошукову  конференцію  «ШЕВЧЕНКО В ХУДОЖНІЙ КУЛЬТУРІ».

Студенти представили свої пошукові роботи :

  1. ІДП11 Губань Ю.
  2. Т12 Фучило Я.
  3. К31 Беккель М.
  4. Т34 Салфетник І.
  5. Т31Саєнко М.
  6. В 32 Олійник А.
  7. Т11Хімченко О.
  8. К32 Журавльов О.
  9. Т34 Білик М.
  10.  Т34Карнаух М.
  11. КД11 Руденко Л.

Ведучий Сараєв В. звернув увагу, що щедра й невичерпно родюча українська земля подарувала вселюдському сузір"ю геніїв невгасимого Світоча - Тараса Шевченка, Тираноборця і Пророка, Речника волі, який поставив на сторожі біля своїх земляків, "рабів німих", вогненне слово, а в "Заповіті" дав їм наказ: "Кайдани порвіте!".

      Поява Шевченка - поета і художника, митця і борця, що став символом   української нації, - була зумовлена всім ходом історичного і духовного розвитку України з її тривалою, сповненою драматизму, героїчною боротьбою за волю. Багато сказано про велич Тараса Григоровича Шевченка, Кобзаря, котрий став живим символом національної єдності, консолідації українського народу. І до тепер його життя, творчість аналізуються, осмислюються вченими-шевченкознавцями, бо невизначеностей, спірних питань у шевченкознавстві ще багато.

Ніколи і ні в чому не підносив Шевченко свій народ над іншими, взагалі не шукав у ньому рис, які були б властиві лише йому і більш нікому. Тарас Шевченко був людиною в родовому значенні цього слова; при тому, що він був сином свого часу і свого народу, поділяв їхні вади у дрібному, але у великому, значному, йшов принаймні на сто років попереду. Він знав свій обов"язок перед уселюдською сім"єю народів, але мав мужність у тій сім"ї народів нагадати про

її вселюдський обов"язок перед своєю знеславленою нацією, без рівноправного утвердження якої світ буде неповний і несправедливий, отже, і не матиме виправдання перед совістю й розумом.

З розумінням поетичного слова  студентка  групи Ф12 Єрохіна  Євгенія та студентка групи Ф21 Харчишина  Вікторія, лауреат Міжнародного  мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г.Шевченка  прочитали твори Кобзаря.

  Шануючи Кобзаря, вклоняємося до землі за його безсмертне слово, за віру, за надію, що над Україною ще зійде світанкова щаслива зоря волі й добробуту, зоря свободи і розквіту.

 Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації. Для українців усіх наступних поколінь він став потужним джерелом національної свідомості, символом України.

Пошли нам, Боже, Шевченкового полум’яного духу, мудрості, віри у щасливе майбутнє  рідної України.

                                     ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ!