Музеї коледжу

Музей народного побуту Київщини

 

Зразковий  Музей народного побуту Київщини створений у вересні 2000 року. Завдяки зусиллям керівництва коледжу – директора Л.П. Лендрик, викладача української мови  та літератури Н.О. Дуки та багатьох інших вдалося зібрати значний матеріал, який став основою музейної експозиції.  Нині фонд музею налічує понад 800 експонатів, які розповідають про різні аспекти життя населення Київщини від ХІХ ст. до середини 60-х років ХХ століття.

Із 17 червня 2016 року Музей носить звання «Зразковий музей».

Музей проводить значну дослідницьку та масову роботу. Здійснюючи  експедиції до населених пунктів Білоцерківського, Таращанського, Сквирського районів, активісти музею зустрічаються із старожилами сіл, записують зразки фольклору, знайомляться з автентичними звичаями та обрядами, на основі яких створюють сценарії та відтворюють їх. Тільки останніми роками фольклорною групою підготовлені та проведені фольклорно-етнографічні свята: «Доля дівоча…», «Різдвяна феєрія», інтерактивна пізнавальна програма «Як на Київщині Андрія святкували» та інші. Під час проведення цих заходів учасниками дійства ставали і глядачі, які із задоволенням співали веснянки, водили хороводи, колядували та кусали калиту

У музеї стало традицією проведення майстер-класів з різних видів народної творчості, зокрема, кожного тижня проводиться майстер-клас з вишивки, де студенти знайомляться з особливостями мистецтва вишивки при виготовленні рушників та вишиванок. Традиційно під час Великоднього посту проводяться майстер-класи з писанкарства. Тільки за останні два роки їх учасниками стали понад 400 студентів, працівників коледжу та жителів міста.

Увазі відвідувачів Музею пропонуються тематичні екскурсії: «Підлітки та молодь у традиційній культурі українців», «Скарби дерев’яної архітектури Київщини» (Віртуальна подорож-екскурсія), «Київщина – край хліборобський», «Календарні свята та обряди», «Предмети побуту, які називають у творах української класики», «Народна медицина», «Народна ветеринарія»  та інші.

2015 році у конкурсі на кращий музей серед вищих навчальних закладів І – ІІ рівнів акредитації  Музей став дипломантом у номінації “Кожному мила своя сторона»

У березні 2017 року екскурсовод Музею Марія Гаркуша-Омельченко стала посіла ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів “Край, в якому я живу” та стала переможцем обласного конкурсу “Юні екскурсоводи”.

У 2019 році екскурсовод Музею Юлія Стеценко стала переможцем обласного конкурсу «Юні екскурсоводи» та Дипломантом Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів “Край, в якому я живу”.

 

Завідуюча - Костенко Наталія Миколаївна

 

       

 

 

     

    

    

   

 

 

 

 

Музей історії коледжу

Музей історії коледжу створений згідно рішення педагогічного та студентського колективу Білоцерківського технікуму м’ясної та молочної промисловості у вересні 1989 року. Завдяки зусиллям керівництва технікуму – директора М.М. Клименка, заступника директора Л.П. Лендрик, С.Г. Василенко, ветеранів праці – К.С. Прокопець, М.Д. Бойка, Л.Ф. Моревої, В.М. Цвєткова, О.К. Лисенка, М.І. Борзака та багатьох інших вдалося зібрати значний матеріал, який став основою музейної експозиції, оформленої протягом 1987-1989 років.

Фонд музею налічує 1884 експонати, з них – 63 музейних предмети допоміжного фонду та 1821 – основного.

У грудні 2007 року  Музей історії був нагороджений дипломом Міністерства аграрної політики України за ІІІ місце в огляд-конкурсі на кращий музей серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Мінагрополітики.

18 січня 2011 року музей отримав звання «Зразковий музей», що зазначено у наказі № 34 Міністерства освіти і науки України.

            Завідувач -  Савчук Людмила Анатоліївна

 

 

Музей народного побуту Київщини

            Музей народного побуту Київщини створений згідно рішення педагогічного та студентського колективу Технолого-економічного коледжу Білоцерківського НАУ у вересні 2000 року. Завдяки зусиллям керівництва коледжу – директора Л.П. Лендрик, викладача української мови  та літератури Н.О. Дуки та багатьох інших вдалося зібрати значний матеріал, який став основою музейної експозиції. Нині фонд музею налічує 564 експонати, з них – 41 музейний предмет допоміжного фонду та 523 – основного.  Музей, як скарбниця освітніх і педагогічних надбань є пошуковим та дослідним центром коледжу. З його фондами мають можливість працювати як викладачі, так і студенти.

            Завідуюча – Костенко Наталія Миколаївна

 

 

 

Патолого-анатомічний музей

            Патолого-анатомічний музей Технолого-економічного коледжу Білоцерківського НАУ створений згідно рішення педагогічного та студентського  колективу відділення ветеринарної медицини коледжу. Завдяки зусиллям керівництва – директора Л.П. Лендрик, завідувачки відділенням ветеринарної медицини – Зубрицької В.М., викладачів ветеринарних дисциплін Ніколаєвич В.І., Єрохіної О.М., Фучило Л.Д., Підопригори Т.О. та інших, вділося зібрати значний матеріал, який став основою музейної експозиції, оформленої протягом 2009 року.

            Завідуюча – Ніколаєвич Валентина Іванівна