Музеї коледжу

Інформаційна сторінка

Accordion content 1.

Нормативно-правова база

Accordion content 2.

Електронний каталог музейних колекцій

New accordion content

Новини

New accordion content

Віртуальні екскурсії по музеях

New accordion content

Унікальні музейні продукти і брендові проекти

New accordion content

 

Зразковий музей історії коледжу

Музей історії коледжу створений згідно рішення педагогічного та студентського колективу Білоцерківського технікуму м’ясної та молочної промисловості у вересні 1989 року. Завдяки зусиллям керівництва технікуму – директора М.М. Клименка, заступника директора Л.П. Лендрик, С.Г. Василенко, ветеранів праці – К.С. Прокопець, М.Д. Бойка, Л.Ф. Моревої, В.М. Цвєткова, О.К. Лисенка, М.І. Борзака та багатьох інших вдалося зібрати значний матеріал, який став основою музейної експозиції, оформленої протягом 1987-1989 років. 
Нині фонд музею налічує 2129 експонатів і постійно поповнюється. Тільки протягом останніх двох років надійшло понад 100 експонатів, подарованих випускниками та працівниками нашого навчального закладу.
У грудні 2007 року  Музей історії коледжу був нагороджений дипломом Міністерства аграрної політики України за ІІІ місце в огляд-конкурсі на кращий музей серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Міністерства аграрної політики України.
18 січня 2011 року музей отримав звання «Зразковий музей», що зазначено у наказі № 34 Міністерства освіти і науки України.
Активісти Музею гідно представляють навчальний заклад на обласному етапі конкурсу «Юні екскурсоводи», який щорічно проводиться КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини». Так, у 2018 р.  Бойко Денис посів перше місце. У 2020 р. переможцем став  Коваль Дмитро.
Музей проводить значну дослідницьку роботу, організовує масові заходи та виставки.
Великою популярністю користуються тематичні виставки, які оформляються до Днів відділення. З матеріалів, розміщених у вітринах, студенти дізнаються про минуле та сьогодення найстарішого ветеринарного, технологічного, холодильно-компресорного, та економічного відділень. Цінними для сьогодення є колекції випускних альбомів та планшетів, зібраних у музеї за всі роки діяльності відділень. Останніми  роками стало доброю традицією передавати до музею відеофільми, присвячені життю відділень та  окремих груп. Їх експонування під час проведення виставок завжди викликає велике  зацікавлення відвідувачів.
Щороку відбуваються традиційні зустрічі випускників, що проводяться в останню суботу травня. На них збираються випускники з усіх куточків України та близького і дальнього зарубіжжя, щоб ще раз поринути у спогади про роки студентської юності, згадати знакові події під час навчання, своїх викладачів та одногрупників.  До традиційних зустрічей випускників музей проводить цикл виставок «Згадаємо роки студентські…». На виставках демонструються фотоматеріали та документи, які знаходяться у  фондосховищі музею. 
Активісти Музею проводять значну дослідницьку роботу. Зокрема, протягом двох останніх років вивчалася історія будівництва Великої хоральної синагоги у м. Білій Церкві та особливості  її відбудови після Другої світової війни. В результаті вивчення архівних та літературних джерел, спогадів випускників коледжу, які брали участь у відбудові теперішнього навчального корпусу №1 коледжу, було створено історико-архітектурну довідку «З історії корпусу №1», яка містить цікавий фактографічний матеріал та ілюстрована унікальними фотографіями  ХІХ- ХХ ст.
 Ці дослідження лягли в основу музейної експозиції, використовуються при проведенні екскурсій та при написанні біографічних довідок. 
На основі музейних експонатів створено буклет про музей.
Крім оглядових, на замовлення відвідувачів проводяться тематичні екскурсії:
«Технікум у 1944 – 1950 роках», 
«Наші випускники – наша гордість», 
«Викладачі коледжу – ветерани  Другої світової війни»;
«Герої серед нас» (Працівники та випускники коледжу – учасники АТО) та ін.

            Завідуюча -  Костенко Наталія Миколаївна

  

  

 

Зразковий музей народного побуту Київщини

Зразковий Музей народного побуту Київщини відкрив свої двері у вересні 2000 року. Основа  його колекції – матеріали, зібрані  в процесі спільної діяльності педагогів та студентів  під керівництвом  директора Л.П. Лендрик, викладача української мови та літератури Н.О. Дуки та багатьох інших.  Саме цей матеріал став основою музейної експозиції. У 2011 році у музеї відбулася повна реекспозиція. Він був повністю переобладнаний, оновлений інформаційно, став змістовнішим та більш динамічним.
Нині фонд музею налічує понад 800 експонатів, які розповідають про різні аспекти життя населення Київщини від ХІХ ст. до середини 60-х років ХХ століття та включає предмети побуту, культові атрибути, твори декоративно-вжиткового мистецтва.  
Із 17 червня 2016 року Музей носить звання «Зразковий музей».
У 2015 році у конкурсі на кращий музей серед вищих навчальних закладів І – ІІ рівнів акредитації  Музей став дипломантом у номінації “Кожному мила своя сторона»
Фонди музею дозволяють досліджувати різноманітні аспекти історії Київщини, фольклору та етнографії регіону, проводити значну науково-освітню роботу. Музеєм проводяться тематичні лекції-екскурсії та масові заходи, спрямовані на повне розкриття музейної експозиції., що дає  можливість долучитися до  історії нашого рідного краю – Київщини, відновити народні звичаї та традиції. 
Це завдання з успіхом виконує фольклорний колектив «Прадавнє джерело», який діє у музеї з 2010 року. Ним керує завідуюча музеєм Наталія Костенко. Здійснюючи  експедиції до населених пунктів Білоцерківського, Таращанського, Сквирського районів, активісти музею зустрічаються із старожилами сіл, записують зразки фольклору, знайомляться з автентичними звичаями та обрядами, на основі яких створюють сценарії та відтворюють їх. Тільки останніми роками фольклорною групою підготовлені та проведені фольклорно-етнографічні свята: «Доля дівоча…», «Різдвяна феєрія», «А вже весна, а вже красна…», «Світле Купайлове свято», «Варвара – вишивальниця, гаптувальниця, всіх бажаючих навчальниця», «Весілля свічки. Як це було», «Київське весілля», «Мамина колисанка» тощо. 
Щороку традиційно учасники колективу запрошують всіх бажаючих «На Андрія до музею» та  долучитися до інтерактивного заходу «Колядки на Київщині», де можна не лише стати учасником дійства, але і скуштувати українські обрядові страви. 
У музеї стало традицією проведення майстер-класів з різних видів народної творчості, зокрема, кожного тижня проводиться майстер-клас з української вишивки, де кожен бажаючий може опанувати основи вишивки хрестиком та  створити і втілити в життя власну схему вишиванки чи рушника. Руками учасників майстер-класу створена карта «Вишивана Україна» та «Рушник єдності поколінь». Ці вироби стали частиною музейної колекції.
Візитівкою Музею стали майстер-класи з писанкарства, які традиційно проводяться під час Великоднього посту. Тільки за останні роки їх учасниками стали понад 500  студентів, працівників коледжу та жителів міста.
Завдяки діяльності фольклорного колективу та проведенню майстер-класів з писанкарства, налагодилася тісна співпраця музею із закладами культури та громадськими організаціями міста, зокрема із Білоцерківською міською бібліотечною системою, Центром соціальної реабілітації «Злагода», КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» та Академією пенсіонерів.
При музеї працює гурток «Юні екскурсоводи», що дає можливість його учасникам опановувати ази музейної роботи та достойно представляти наш коледж  та область на конкурсах екскурсоводів. Так, у 2017 році вихованка гуртка Марія Гаркуша- Омельченко посіла ІІІ місце у Всеукаїнському конкурсі «Край, в якому я живу»; а у 2019 році Стеценко Юлія стала дипломанткою вищеназваного конкурсу. На обласному конкурсі «Юні екскурсоводи» вихованці гуртка традиційно посідають призові місця. 
Музей запрошує відвідати тематичні екскурсії: «Підлітки та молодь у традиційній культурі українців», «Скарби дерев’яної архітектури Київщини» (Віртуальна подорож-екскурсія), «Київщина – край хліборобський», «Календарні свята та обряди», «Предмети побуту, які називають у творах української класики», «Народна медицина», «Народна ветеринарія» та інші.

 Завідуюча - Костенко Наталія Миколаївна

 

 

       

 

 

     

    

    

   

 

 

 

Патолого-анатомічний музей

Патолого-анатомічний музей створювався за ініціативою здобувачів освіти та педагогічного колективу відділення ветеринарної медицини  та отримав статус музею у 2010 році. У його становленні великий внесок зробили директор коледжу Лендрик Л.П., завідуюча відділенням Єрохіна Олена Михайлівна, викладачі  Пересунько Олена Дмитрівна та Човгун Аліна Миколаївна. Посаду завідувачки від дня створення обіймала Ніколаєвич Валентина Іванівна. Нині керівником Музею є Човгун Аліна Миколаївна.

На даний часі у музеї демонструється понад 500 експонатів, що відображають тематику і розділи курсу анатомії та патологічної  анатомії тварин.

По кількості і якості експонатів він не поступається музеям багатьох ветеринарних вищих навчальних закладів України. Більшість препаратів, що складають музейну колекцію, виготовлені руками студентів під час роботи гуртків «Анатом» та «Патологоанатом», які функціонують на базі музею. Музей тісно співпрацює із загальноосвітніми та професійно- технічними закладами освіти міста та області; з Білоцерківським краєзнавчим музеєм та аграрними підприємствами міста і області.

Активісти Музею гідно представляють його експозицію на на обласному етапі конкурсу «Юні екскурсоводи», який щорічно проводиться КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини». Так, у 2020 та 2021  роках Бойко Денис посів перше місце та гідно представляв Київську область на Всеукраїнському конкурсі юних  екскурсоводів «Край, в якому я живу».  Він став лауреатом у номінації «Природничі та технічні музеї закладів освіти.

Музей, як скарбниця освітніх  і педагогічних надбань є пошуковим та дослідним центром коледжу. З його фондами мають можливість працювати як викладачі так і студенти. Зокрема, матеріали, що зберігаються у фондосховищі, використовуються при проведенні навчальних занять, практичних робіт, написання наукових та творчих робіт студентами коледжу, проведення уроків біології у загальноосвітніх школах міста тощо.

Музей є активним учасником заходів, які проводяться під час Днів відділення та Днів відкритих дверей. Частими гостями музею є учні загальноосвітніх навчальних закладів, які знайомляться з експозицією під час проведення уроків біології, екології та основ здоров’я.

Увазі відвідувачів, крім оглядових, пропонуються тематичні екскурсії:

  • «Вплив екології на розвиток та життєдіяльність тварин»;
  • «Аномалії та виродливість. Їх причини та діагностика»;
  • «Діагностування та корегування вад розвитку»;
  • «Мутації та їх причини»;
  • «Іонізуюче випромінювання та розвиток тварин»;

            Завідуюча – Човгун Аліна Миколаївна