Музей історії коледжу

 

Зрозуміти події на Сході України можна лише побачивши все на власні очі

Святинею коледжу, справжнім центром виховної роботи і особливо національно-патріотичного виховання є "Музей історії коледжу». Тут бережно ставляться до історичної спадщини міста Білої Церкви та нашої держави, проводять комплекс заходів, спрямованих на збереження історичних традицій.

Нещодавно музейна експозиція поповнилася розділом «Працівники  та випускники коледжу – учасники АТО

У ньому розповідається  про події на Сході України, про справжніх героїв, які стали на захист суверенітету та територіальної цілісності нашої держави у зоні проведення антитерористичної операції, про воїнів, які віддали своє життя за Україну. До експозиції увійшли фото, документи, особисті речі, військове спорядження, які були надані безпосередніми учасниками тих подій.

У музейній експозиції можна побачити  матеріали про бойовий шлях героїв, які живуть та працюють серед нас. Це:

Марин В’ячеслав Михайлович – у травні 2014 року добровольцем пішов захищати Україну. Два місяці у навчальній частині «Десна» і звідси  на передову. У найскладніший період, коли починалася російська агресія, він служив у 11 батальйоні «Київська Русь» зв’язківцем. Ось бойовий шлях В’ячеслава - гора Карачун. Сіверськ, Фащівка (район Дебальцеве), потім підрозділ «Київська Русь» знаходився на кордоні з окупованим Росією Кримом, біля селища Чонгар. Службу було завершено у селищі Водяне. Після демобілізації В’ячеслав продовжує працювати у нашому коледжі.

Масленніков Артем Анатолійович – закінчив коледж у 2014 році. Навчався за спеціальністю «Інформаційна діяльність підприємства». Ще під час  навчання Артем показав себе свідомим патріотом - брав участь у літературних конкурсах ім. Шевченка та олімпіадах з історії України. Коли розпочалася Революція Гідності, він був на Майдані в силах самооборони.

З жовтня 2014 року Артем служив у складі спецпідрозділу «Гарпун» центру спеціальних операцій. З травня по листопад 2015 року ніс службу у розвідувальній роті  1-го механізованого батальйону 93-ї окремої бригади с. Піски, Донецької області (саме цей підрозділ прикривав тили славнозвісних «кіборгів»). 5 серпня 2015 року був поранений на висоті Мурашник в районі Донецького аеропорту.

Воїн має подяку від голови Київської облдержадміністрації – «За зразкову службу та виконання військового обов’язку».

Зараз знаходяться на передовій лінії захисту Батьківщини наші випускники – брати Слюсар – Андрій Вікторович та Руслан Вікторович. Андрій старшина протитанкового дивізіона 72-ї окремої мотопіхотної бригади. Руслан  - командир ПЗРК зенітно – ракетного полку, молодший сержант. Зараз вони несуть службу біля Артемівська Донецької області.

Ільїн Борис Анатолійович закінчив наш коледж у 1991 році за спеціальністю «технік-технолог». У 2015 році проходив службу командиром розрахунку автоматичного гранатомета «Полум’я» 95-ї бригади 2-го батальйону. Брав участь в боях за Авдіївку.

Борис Анатольович уже сім років є членом Білоцерківської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».

Ці молоді люди пішли до лав Збройних сил України добровільно, не за гроші, не під примусом, а за покликом серця, з почуття обов’язку стати на захист нашої України.

Серед них імена загиблих захисників, які будуть навіки закарбовані в сторінках історії нашої Батьківщини є і наші випускники. Серед них Нехай Олександр Володимирович, який  закінчив коледж у 1994 році за спеціальністю «механік компресорних установок». Служив у 72- й механізованій бригаді. Загинув 14 липня 2014 року у селі Дібрівка Шахтарського р-ну, Донецької області, підірвавшись на ворожій міні.

Розділ, присвячений патріотам України і воїнам АТО, нікого не залишає байдужим. Адже за кожним експонатом ціле життя, життя героя, патріота, людини з великої літери.

Герої не вмирають. Вони живуть у наших спогадах, у невеликих фотокартках, у розповідях військових побратимів.

Скільки буде існувати Українська держава, стільки ми будемо пам'ятати наших Героїв.