Міжнародна акція «16 днів проти насильства». Психологічний відеолекторій

  Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

   Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у шк

олі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його.

       Метою акції  є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. А також активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.       
      Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

 

       25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. 

     У коледжі відбувся відеолекторій "16 днів проти насильства", в якому прийняли участь студенти групи В-31. Під час заняття із навчальної дисципліни "Основи філософських знань" (викладач Єрохіна Н.М.) студенти розглядати тему "Соціальна філософія", в яку було інтегроване питання і завдання акції.
     Студенти ознайомилися із поняттям насилля та його видами, причинами й наслідками. Глибше зупинилися на питанні запобігання та боротьби із насиллям з боку держави та громадських організацій. Учасникам заходу були надані інформація про кампанію "Розірви коло", про анонімний онлайн-щоденник "Мені здається" для жертв насилля, про проєкт "Соціальна квартира", проєкт «StandUP» та ознайомилися із жестами та діями, які допомогають мовчки попрохати про допомогу.
    Захід підготувала і провела психологиня коледжу Гриценюк С.С., до обговорення та розкриття питань юридичного характеру долучилася викладач основ правознавства Пендер О.В.