Інтелектуальна історична настільна гра «Українська революція 1917-1921 років»

Інтелектуальна  історична настільна  гра «Українська революція 1917-1921 років»

Напередодні Дня захисника України та Дня українського козацтва студенти групи ІДП-21 зібралися в читальній залі ВСП «ТЕФК Білоцерківського НАУ», щоб звернутися до цікавої та непростої  сторінки в історії України – революції 1917-1921 років.  Вони взяли участь в інтелектуальній історичній  грі «Українська революція 1917-1921 років», яку підготував Український інститут національної пам’яті.

Ведуча  гри - бібліотекар, керівник музеїв Наталія Костенко, провела три команди по ігровому полю, яке складається з 12 пазлів. У його центрі – оглядова карта українських земель Степана Рудницького, яка включає до етнічної України, зокрема, Крим і Кубань та умовно поділена на 6 регіонів: Київщину-Лівобережжя, Волинь, Галичину, Поділля, Південь, Схід.

Команди змагалися за перемогу,  прагнули відповісти на найбільше запитань, та зібрати картки, що дозволить об'єднати в одну державу всі українські землі та закріпити знання про події і тодішніх діячів. Серед запитань та завдань зустрічалися  такі: «Столицею якого отамана було Гуляйполе?», «Заспівайте перший куплет пісні-маршу, що стала гімном Українських січових стрільців»; «Як сьогодні називається місто України, що до січня 1919 року мало назву Унґвар?», «Як називалася маріонеткова «республіка», створена 12 лютого 1918 року, для відділення території від УНР і встановлення контролю над Донецьким вугільним басейном?» та ін.

Правильність відповідей оцінювали викладач історії Гурський С.П. та завідуюча бібліотекою Кофанова О.В.

Переможцями стали команди, які очолили Вероніка Макарчук та  Валентин Фурдецький, які правильно відповіли на найбільшу кількість запитань та зібрали картки  двох регіонів. Картки одного регіону зібрала команда Артема Вігурського.

Таким чином, спільними зусиллями командам вдалося "об'єднати українські землі» та зробити висновок, що  Українська революція 1917–1921 років повернула нашу Батьківщину на мапу світу. Після століть бездержавності українці створили власний парламент, уряд, військо, академію наук, здобули міжнародне визнання. Теперішні символи України – синьо-жовтий прапор, тризуб, гімн «Ще не вмерла Україна» обрані державними ще тоді.

Студенти зазначили, що гра сприяє засвоєнню матеріалів про події Української Революції та допомагає підготуватися  до ЗНО.