Година слави до Дня українського козацтва «Доти буде Україна, доки будуть козаки»

Година слави до Дня українського козацтва «Доти буде Україна, доки будуть козаки»

14 жовтня – день Покрови Пресвятої Богородиці, день українського козацтва і день Захисника України. Саме пресвяту Богородицю козаки вважали покровителькою та своєю захисницею і тому в цей день і святкується День українського козацтва.

Зараз це свято набуває в Україні ще більше символічного змісту. Тому що нащадки славного козацтва – наші сини, брати, батьки, друзі, як колись запорозькі козаки, знову боронять рідну неньку – Україну від лихого завойовника.

Саме ця думка звучала лейтмотивом під час проведення години слави «Доти буде Україна, доки будуть козаки», яку 11 жовтня провели бібліотека, група ІДП-21 та зразковий Музей народного побуту Київщини. Гості свята – Яненко Василь Григорович, викладач дисципліни «Захист вітчизни», генерал – командор  міжнародної громадської організації «Козацтво запорозьське», отаман Білоцерківської паланки, Ільїн Борис Анатолійович, кошовий паланки, козацький полковник, учасник анти-терористичної операції, випускник коледжу 1991 року, Саноцький Петро – генерал-хорунжий козацтва Запорозького, начальник штабу Білоцерківської паланки у своїх виступах підкреслили, що сучасний козак  - це справжній патріот, воїн за духом, який самовіддано воює за честь і свободу, це справжній нащадок Запорозького козацтва і Захисник України. 

Студенти ознайомили з різними аспектами життя козаків, їх звичаями, віруваннями, легендами, читали вірші та гуморески на козацьку тематику, виконували козацькі пісні. Студенти мали можливість ознайомитися з переглядом літератури за темою заходу.

Козацькі бойові традиціїї живуть і понині. Як говорить народна мудрість – «Козацькому роду нема переводу!».