Година історичної правди «Невиплакані сльози України»

Година історичної правди «Невиплакані сльози України»

Щороку в четверту суботу листопада українці вшановують пам'ять тих, хто помер найстрашнішою смертю – від голоду. Ця жахлива подія в історії України – не просто горе окремих родин, а трагедія всього суспільства, кожної родини.

Голодомор – це геноцид української нації в 1932-1933 роках. Скоєний керівництвом Радянського Союзу з метою знищення українців, ліквідації українського спротиву режиму та намагань побудови самостійної, незалежної від Москви Української Держави. Щороку, у четверту суботу листопада, в Україні та низці країн світу вшановують пам'ять жертв репресій – цьогоріч 23-го листопада.

Саме цій сумній даті була присвячена година історичної пам'яті «Невиплакані сльози України»,  яку провели бібліотека, гуртожиток №2 та зразковий Музей народного побуту Київщини.

У 2006-му році Законом України "Про Голодомор 1932–1933 років в Україні" Голодомор визнано геноцидом українського народу. Впродовж 1932 – 1933-х років було убито понад 7 мільйонів осіб на території УРСР та 3 мільйони українців поза її межами, в регіонах, які історично були заселені українцями: Кубань, Північний Кавказ, Нижнє Поволжя та в Казахстані.

Саме в 1932–1933 роках відбулися деформація, денаціоналізація та уніфікація української культури. Унаслідок цього була порушена наступність народних традицій та перерваний природний розвиток народної культури українців.

Як це відбувалося  досліджували студенти – учасники заходу.  Вони висвітлили питання деформації народної культури та моралі як наслідок голоду 1932 – 1933 рр., зачитали спогади очевидців страшного голоду, виконали частівки про колективізацію, записані в селах Київщини та ознайомилися з літературою, яка розповідає про той страшний час.

Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших сторінок української історії, яка поглинула мільйони безневинних, - не підлягає забуттю… Саме тому щороку  у тисячах вікон українців засвічується свічка на знак пам’яті про українців, загиблих  від голоду та замордованих у тюрмах і таборах.