Бібліотека

Колектив бібліотеки Технолого-економічного коледжу БНАУ

 

п/п

Прізвище, ім’я, по-батькові

Категорія, посада, структурний підрозділ

1

Кофанова

Ольга

В’ячеславівна

Працює в бібліотеці з 2002 року.

Завідувачка бібліотеки з 2006 року.

Провідний бібліотекар.

Освіта – вища.

2

Костенко

Наталія

Миколаївна

Провідний бібліотекар. Працівник читального залу.

Працює в бібліотеці з 2007 року.

Освіта – вища.

3

Осіпова

Людмила

Іванівна

Бібліотекар. Працівник студентського абонементу.

Здійснює ведення бази даних «Бібліограф» та «Парус-регіони» (нормативно-правова база).

Працює в бібліотеці з 1977 року.

Освіта – середня.

Загальна інформація

       Бібліотека – це фундамент освіти і самоосвіти, скарбниця людського знання, вона забезпечує потреби  навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надає систематичну, цілеспрямовану допомогу студентам в опануванні знаннями, виховує бажання розширювати обсяг  знань, знайомить із різноманітними джерелами інформації, навчає  розуміти  їх, користуватися ними, виховує творчого читача.

       Основними завданнями бібліотеки є: 

 1. Реалізація державної політики в галузі  освіти, розвитку навчально-виховного процесу.
 2. Сприяти загальному розвитку особистості, її здібностей, як до засвоєння знань, самостійності у прийнятті рішень, критичності та культури мислення.
 3. Розвивати інформаційні і соціальні навички у студентів
 4. Виховувати загальну культуру національної свідомості, шанобливого ставлення до книги.
 5. Виховувати у студентів інформаційну культуру, культуру читання.
 6. Формувати вміння користуватись бібліотекою, її послугами, книгою, її довідковим апаратом.
 7. Розвивати творчу думку, пізнавальні здібності та інтереси студентів
 8. Сприяти успішному засвоєнню ними навчальних програм.
 9. Забезпечити ріст професійної компетентності педагогічних кадрів.
 10. Сприяти за допомогою різних форм і методів бібліотечної роботи самоосвіті студентів і педагогів.
 11. Забезпечити їх літературою для  задоволення їхніх соціальних і культурних потреб.

Бібліотечне обслуговування: 

Обслуговування читачів проводиться на абонементі бібліотеки та у читальному залі.

На початку навчального року підручники та учбові посібники видавалися заздалегідь підготовленими комплектами, що сприяло швидкому забезпеченню студентів  літературою.

В читальному залі створено умови для написання студентами ІІЦІ - ІV курсів курсових та дипломних робіт, а також щоденників-звітів.

З метою активізації читання художньої, наукової, науково-популярної, довідкової   та іншої літератури бібліотекою проводиться щоквартальний аналіз читацьких формулярів, результати якого обговорюються на зборах груп та на методичному об’єднанні кураторів.

Активізації читачів сприяли різноманітні заходи, що проводилися бібліотекою на протязі  навчального року. В бібліотеці діє клуб “Цікаві зустрічі”. Засідання клубу проводяться щомісячно. Проведені відкриті засідання клубу на тему: „Пісні, як люди, мріють і живуть" зустріч з відомим білоцерківським поет-піснярем А.І. Кульчицьким; Братченко Тетяна Іванівна (псевдонім Таїна Краєвська) – поетеса, прозаїк, журналістка, громадська діячка, член Національної спілки письменників України, лауреат міської літературно-мистецької премії ім. І.С. Нечуя-Левицького презентувала нову збірку «Прзріння»; з історичним минулим нашого міста студентів знайомив знаний краєзнавець Волдимир Степанович Перерва.

Бібліотека разом з кураторами груп проводить виховні години та тематичні вечори на таку тематику:

 • На шляху до свободи та незалежності
 • Прапорові барви України
 • Мово моя - це душі джерело
 • Герої не вмирають – просто йдуть з Майдану в небо
 • Хай живе козацька слава, хай живе козацький дух.

На базі бібліотеки діє клуб „Дебати”, мета якого розвивати вміння відстоювати власну думку, вміння вислухати опонента, вести дискусію на науковому рівні. Тематика засідань завжди цікава та актуальна.

 • Бізнес. Ідеї для підприємництва
 • Життєва цінність – робота
 • Зобов’язаний і маю право
 • Робота. Покликання. Хобі.

З метою популяризації книг , регулярно проводяться Дні однієї книги та презентації книг з нових надходжень. Зокрема, День однієї книги Андрія Гудими «Кара без вини», Тамари та Ольги Угнівенко «Духовний скарб українського наоду»  включали :наукові дослідження студентів за тематикою цих видань, знайомство з творчим доробком авторів, огляд літератури тощо.

Велике зацікавлення викликала презентація серії книг «Майдан від першої особи», яка включала огляд літератури даної тематики, віртуальну виставку літератури та вечір-реквієм «Герої не вмирають».

Затамувавши подих, студенти слухали розповіді волонтерки, директора благодійного фонду «Зорі надії» Аліни Косовської, яка презентувала книгу «Авдіївка. Шлях до перемоги».

План проведення масових заходів узгоджений з єдиним планом виховної роботи  коледжу.

Бібліотека тісно співпрацює з гуртожитком №2 та зразковим Музеєм народного побуту Київщини коледжу, спільно з якими  було проведено фолькльорні свята "Доля дівоча", «Різдвяна феєрія», інтерактивна пізнавальна програма «Як на Київщині Андрія святкували» , «Обереги української родини», «Таїнство дівочої скрині» та інші.

Довідково-бібліографічне та інформаційне забезпечення. Інформаційно - масові заходи.

Впровадження нових технологій.

Робота бібліотеки спрямована на допомогу в організації навчально-виховного процесу. Інформування викладачів про новинки літератури. Щомісячно проводяться відкриті перегляди нових надходжень літератури на відділеннях, оформляються виставки нової літератури. Інформацію про нові надходження  в бібліотеку читачі отримують з щомісячного списку "Нові надходження", який випускається бібліотекою і надходить в учительську, методичний кабінет, гуртожитки та на сайт коледжу.

В бібліотеці оформлені постійно діючі книжкові виставки  „Новини книжкового світу”, „Куточок спеціаліста”, а також екран-довідник „Правильно говоримо українською”.

На сторінці бібліотеки розміщуються віртуальні виставки та списки  літератури різної тематики.

Абонентами індивідуальної інформації являються викладачі та спеціалісти Білоцерківського технолого-економічного коледжу. Бібліотечними працівниками постійно проводиться вивчення інформаційних потреб і запитів читачів.

       На допомогу навчальному процесу регулярно складаються рекомендаційні списки літератури:

 • "На допомогу студентам-дипломникам,"
 • "Як навчитися складати іспити",
 • "Основи інформаційної культури - студентам”
 • Періодичні видання в Інтернет та інші.

       Рекомендаційні списки для ознайомлення з історією рідного краю:

 • "Віртуальна подорож пам'ятками архітектури",
 • "Біла Церква - шлях крізь віки" та інші.

Усні тематичні довідки видаються читачам при роботі над курсовими та дипломними проектами, рефератами, а також викладачам при підготовці до виховних годин, виступів на педрадах та метод об’єднаннях.

Кожного навчального року з студентами І курсів  денної та заочної форми навчання проводяться бесіди про правильне користування бібліотекою, читальним залом та їх типовими правилами. Для формування системи бібліотечно-бібліографічних знань у студентів проводяться бібліотечно-бібліографічні заняття.

З 1 вересня з усіма студентами І курсу проведятиься уроки "Основи інформаційної культури", які включають правила користування сторінкою бібліотеки на сайті коледжу

Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки. Довідково-бібліографічний фонд.

Велика увага в бібліотеці приділяється книжково-ілюстративним тематичним виставкам до знаменних і пам’ятних дат:. В бібліотеці оформляються книжкові виставки різної тематики.

 • «Роки війни - століття пам’яті» (до Дня Перемоги у ІІ світовій війні);
 • ««Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі».
 • «Трагедія незнищенної волі» ( До Дня пам’яті жертв Голодомору);
 • «Крути, Крути… Довік не забути…»
 • «На варті нашої держави» (До  Дня захисника Вітчизни»);
 • «Коли мій край горів вогнем» (до Дня визволення Київщини від нацистських загарбників).

Дієвою формою пропаганди книги являються "Дні інформації", "Дні спеціаліста" (відділень), які проводяться бібліотекою.

Обов’язковою вимогою часу є підключення комп’ютерів бібліотеки до локальної мережі та мережі Інтернет. Це розширює можливості інформаційного забезпечення, дає змогу більш ефективно користуватись інформаційно-пошуковими системами. Бібліотека продовжує роботу зі створення автоматизованої бібліотечно-інформаційної системи. Виходячи з власних потреб, фінансових можливостей, а також на основі вивчення ринку програмного забезпечення для бібліотечних установ, бібліотека коледжу зупинила свій вибір на програмному забезпеченні “Бібліограф" (розробник ПП “Політек-Софт” м.Київ).

       Це пояснюється, перш за все, тим, що:

 • “Бібліограф” є системою нового покоління, українським програмним продуктом, що забезпечує зручність обслуговування її на етапі запровадження;
 • розроблювач забезпечує супровід “Бібліографа”, навчання працівників бібліотеки роботи з системою, що має велике значення для організаційно-адміністративного управління процесом її запровадження;
 • “Бібліограф” підтримує стандарти електронної каталогізації.

       Програма “Бібліограф” складається з 3-х пакетів:

 • “Бібліограф-Каталог”
 • “Бібліограф-Пошук”
 • “Бібліограф-Читач”.

Об'єм  електронного каталогу постійно поповнюється записами  нових надходжень та депозитарію бібліотеки.

В читальному залі створений електронний варіант картотеки газетно-журнальних статей, яка постійно поповнюється новими записаи.  

На допомогу студентам та викладачам для користування базою "Бібліограф" в читальному залі було завантажено програму "Бібліограф-Пошук", яка дасть змогу знайти будь-яке видання або статтю в електронному каталозі.

       В читальному залі створено умови для написання студентами ІV курсів курсових та дипломних робіт, а також щоденників-звітів.

На сайті коледжу створена бібліотечна сторінка. Кожний місяць дана сторінка поповнюється статтями, що присвячені святам, знаменно-пам'ятним датам; доповнюються розділи "Методичні рекомендації", "Нові надходження", "Періодичні видання". Доступ до розділу "Електронна бібліотека" можливий тільки після реєстрації на сайті коледжу.

       Формування та збереження фонду

       В читальному залі створено умови для написання студентами ІV курсів курсових та дипломних робіт, а також щоденників-звітів.

Комплектування фонду проводиться згідно потреб навчального закладу. Працівниками бібліотеки проводиться щорічний перегляд забезпеченості бібліотеки  коледжу навчальною літературою. Це дає можливість визначити яку літературу потрібно придбати і в якій кількості. При комплектуванні також враховуються зміни в навчальній програмі.

       Проводиться регулярне ознайомлення викладачів-предметників та голів предметних  комісій з каталогами видавництв. Питання про придбання необхідної літератури виноситься на засідання бібліотечної Ради.

       Формування фонду здійснюється за рахунок бюджетних коштів, а також надаються безкоштовно загальноосвітні підручники за нашим замовленням  через районний відділ освіти. Головним джерелом комплектування фонду на навчальну сільсь­когосподарську та методичну літературу являється Немішаєвський навчально-методичний центр. Доукомплектування фонду бібліотеки здійсняється через різні видавництва ("Кондор", "Каравела", "КНЕУ", "Ліра", "Університетська книга" та ін       Загальний книжковий фонд становить  понад 55 тисяч  примірників. Література в бібліотеку придбана за рахунок  власних коштів  коледжу та коштів благодійників.

       Наукова обробка документів. Система каталогів

       Бібліотека коледжу, як науковий, навчальний, інформаційний та культурно-просвітницький структурний підрозділ ВНЗ своїми головними завданнями ставить забезпечення необхідною літературою навчально-виховного процесу в коледжі, формування максимального ресурсного потенціалу, повноцінне і якісне обслуговування викладачів і студентів, оперативне інформаційно-бібліографічне обслуговування користувачів на основі широкого доступу до бібліотечних фондів та світових інформаційних ресурсів.

Фонд бібліотеки постійно поповнюється новими підручниками, навчальними посібниками, художніми виданнями. Бібліотека оперативно виконує опрацювання документів, що надійшли, веде облік фонду.

Бібліотека створює і веде систему традиційних каталогів (алфавітний, предметний) та електронних бібліотечних каталогів і картотек (газетно-журнальних статей, правових, літературознавчих, сценаріїв та краєзнавчих)

       Науково-методична та видавнича діяльність

       Електронні версії повних текстів підручників та навчально-методичних посібників з дисциплін - це початок формування бібліотеки нового типу, бібліотеки майбутнього. В коледжі ще не створено поліграфічний центр, але підручники, методичні вказівки написані викладачами широко використовуються в роботі бібліотеки. Немішаєвським методичним центром видано підручники наших викладачів, рекомендовані для використання в закладах вищої освіти І-ІІ ріввнів акредитації. В фонді бібліотеки зайняли гідне місце  методичні розробки  викладачів з різних дисциплін.

Форми методичного забезпечення різні - електронний підручник, методичне забезпечення самостійного вивчення, практичні роботи, методичні вказівки до написання курсових та дипломних робіт, словники, опорні конспекти. У фонді бібліотеки є електронні варіанти підручників та методичне забезпечення на компакт-дисках та дискетах.

       Накопичення інформації в усіх формах і на носіях усіх типів - первинна базова ланка діяльності бібліотечних та інформаційних служб на сучасному етапі. Без широкого й оперативного інформаційного забезпечення неможливий достатній рівень освіти і науки. Використання навчального матеріалу на електронних носіях має необмежені можливості і незамінне в організації самостійного вивчення дисциплін, що є однією з умов дистанційного навчання, яке, очевидно, найближчим часом буде запроваджено в коледжі. Для запровадження дистанційної освіти у коледжі створюються необхідні передумови.