300-річчя Григорія Сковороди

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років від дня народження Григорія Сковороди, який визнання отримав ще за свого життя. 
Його також називають українським Сократом. 

На зображенні може бути: 1 особа та текстВозможно, это изображение текст

На зображенні може бути: текстНа зображенні може бути: текст

На зображенні може бути: текст «y 1753 роц розпочав педагогчну дяльнсть. BiH викладав пётику в переяславському колегум. але HOBİ пдходи до викдання викликали невдоволення кервника колегуму, a незгода 3 наказом "<преподавать по тогдашнему обыкновенному образу учения>, тобто за старою традицею, призвела до усунення григория сковороди вi̇д роботи. DOCCU громадська органзация»На зображенні може бути: текст «незвичний спосиб життя флософа, його вi̇льнодумство зробили його популярним. в той час, як бандуристи кобзар, спваючи врш й nİCHİ сковороди, поширювали про нього славу, церковники имущие>> зводили на нього наклепи переслдували, називали <<розбещувачем народу>>. за сковородою було встановлено таемний полцейський нагляд, заведени таемнi̇ справи. DOCCU громадська органзация "власть»

На зображенні може бути: текст «за життя не видав жодной книги. натомсть читач його шукали самі, масово читали та цитували, переписували рукописи та пропагували ix. про нього y творах згадував сам шевченко: "кругом листочки обведу та й списую сковороду" та франко: "григорий сковорода явище вельми помi̇тне в ictopil розвитку украйнського народу, мабуть, найпомитнише помi̇ж ycix духовних дячi̇в наших XVIII CT.» DOCCU громадська аорганзация»На зображенні може бути: текст «3г°дно запов.ту його було поховано не на кладовищи, a на його улюбленому мсце- на високому пагорб, пд могутнм дубом. Ha надгробку його могили викарбували напис: "<св.т ловив мене та не впймав...> заздалегдь складений ним самим. DOCCU громадська аорганзация»

Афоризми Григорія Сковороди