21 березня – Всесвітній день поезії

«Поезія – це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі.» 

Л. Костенко

 

21 березня по всьому світу володарі рими, їх музи і шанувальники відзначають День поезії. Згідно резолюції 30-ї сесії ЮНЕСКО, яка проходила в 1999 році в Парижі, було прийнято рішення щорічно відзначати 21 березня Всесвітній день поезії (World Poetry Day).

В українському календарі Всесвітній день поезії вперше з’явилося у 2004 році і відзначають його на державному рівні. Любов українців до поезії не поступається ані французам, ані англійцям, ані італійцям. Адже самих лише народних пісень по всій Україні записано понад 500 тисяч! А ще були гнівно-журливі твори Шевченка, і революційні рядки Франка, і сентиментальні строфи Лесі Українки, і музичні вірші Тичини, сонети Рильського, пісні Малишка, містичні образи Богдана-Ігоря Антонича та модерні форми поезій Ігоря Калинця… «Поезія потрібна всім — поети так само потребують читачів, як і читачі поетів…» - зазначала Ліна Костенко.
Студентський актив  коледжу вітає всіх зі Всесвітнім днем поезії і підготував фільм, який можна переглянути за посиланням https://drive.google.com/file/d/1UhrL6O6wcc36QRMVlP_AgTvt9C_qIPeC/view?usp=share_link