200 поезій у вінок Кобзаря

200 поезій у вінок Кобзаря

 

Для вшанування 200-річного ювілею великого сина українського народу Т.Г. Шевченка студенти Технолого-економічного коледжу готувалися заздалегідь. За пропозицією предметної комісії гуманітарних дисциплін вирішили провести поетичний марафон, під час якого студенти змогли б продемонструвати своє розуміння творів Т. Шевченка.

В організації марафону взяли участь студенти І та ІІ курсів коледжу, студенти-призери міських конкурсів читців, викладачі української словесності Бондар Н.П., Дука Н.О., Лесь В.М., Дудченко Н.Й., Христосенко В.М. долучилися до цієї роботи і студентський парламент (голова Богдан Хахула), й адміністрація (директор Л.П. Лендрик, заступник директора з виховної роботи Н.М. Єрохіна).

Уже для багатьох поколінь українців Шевченко означає так багато, що створюється ілюзія, що все ми в його творах розуміємо, що він завжди з нами, в нас. Саме це продемонструвала значна частина читців-декламаторів, учасників марафону. З іншого боку окремі виступи показали невичерпність і нескінченну мудрість поезій Кобзаря. Особливу увагу слухачів викликали виступи студентів Непочесного В, Ходаківської Р., Сич О. (відділення ветеринарної медицини), Копейки А., Костів О., Шнітковської О. (технологічне відділення), Губань Ю., Загорівського Д., Служалого В., Князєвої М. (відділення інформаційних технологій). Цікавим був виступ студентів групи ІДП-21, які продемонстрували знання творів Т. Шевченка трьома мовами: англійською, французькою та іспанською.

Учасники марафону засвідчили: Тараса Шевченка розуміємо настільки, наскільки розуміємо себе – свій час і Україну в ньому. Ми щиро захоплюємося високим образом Кобзаря, його громадянською принциповістю і моральною чистотою, почуттям соціальної і національної справедливості, відданістю правді і свободі.

Окрасою всього марафону були майстерні виступи читців – неодноразових учасників конкурсів декламаторів. Своїм патріотизмом вразили Артем Масленніков («Розрита могила»), ніжною чуйністю – Анна Данилова («Дівичії ночі»), глибокою філософською заглибленістю – Ніколь Мазур («В неволі тяжко»), гострою соціальною спрямованістю – Трущенко О. («Якби ви знали паничі»), глибинним розумінням мудрості Шевченкових творів Бабюк А. («І мертвим, і живим…»). Неповторно чудовим був виступ студентки Єрохіної Євгенії, яка виконала літературно-музичну композицію «Доля» (з цим твором учасниця марафону зайняла І місце у міському конкурсі «Кобзарева зоря», 2014р.)

Показовим у проведенні марафону стало те, що в ньому взяли участь 196 студентів і 4 викладачі(Єрохіна Н.М., Дука Н.О., Зубрицька В.М., Коренькова Г.М.)

Можна сказати, що 200-річному ювілею Кобзаря коледж подарував 200 поезій. Марафон тривав з 10.00 до 15.00 год без перерви.

Урочистості заходу додало відповідне оформлення зали в національному стилі та кадри з документального фільму, присвяченого Т. Шевченку, підготовлені студентами Олійником Д. та Айвазяном Д.