20 лютого - День Героїв Небесної Сотні. Забути неможливо!

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні. Забути неможливо!

            18,19,20 лютого 2014 року – найтрагічніші дні в сучасній українській історії. Вони стали завершальним етапом Революції гідності – протесту мільйонів українців проти корупції, несправедливості та брутального зґвалтування рідної країни.

Ми пам’ятаємо… Ми не забули…

            21 листопада 2013 року - на Майдані Незалежності почали збиратись люди. Вони були категорично проти рішення уряду призупинити курс України на євроінтеграцію. Так почався Євромайдан.  Спочатку були мирні мітинги, мільйонні марші з символікою Євросоюзу і вимогою, щоб президент підписав Угоду про асоціацію до Євросоюзу. Але він не підписав. Він прийняв інше рішення.

            В ніч з 29 на 30 листопада "Беркут" по-звірячому побив студентів, які ночували в наметах на Майдані. Вже через день Київ перетворився на серце України, куди з усіх куточків з’їжджались люди, щоб захистити своє право на свободу.

            18 лютого 2014 року - протестанти відстоюючи інтереси демократії мирною ходою підійшли  до будівлі Верховної Ради, яка мала розглянути можливі зміни до Конституції. Але спецпідрозділи зустріли мітингувальників водометами, газом та вогнепальною зброєю, значними силами силовиків та тітушок.  Декілька людей з обох боків загинуло.   

            Далі об 20 годині  силовики розпочали штурм Майдану з використанням бронетехніки… 

У Львові, Івано-Франківську, Тернополі відбулись штурми ОДА, відділів МВС, управлінь СБУ.

            19 лютого

            Четверта  година ранку  силовики поновили активний штурм Майдану, який тривав 17 годин. Майдан захищали близько 400 активних бійців.  

            8-а година ранку  - прибуло перше підкріплення — «сотня» зі Львова, ще через годину — «сотня» з Тернополя.  Автобуси з підкріпленням прибували на Майдан і надалі.

19 лютого число загиблих склало 25 чоловік.

            20 лютого  

            Цей день залишиться в пам‘яті українців як кривавий четвер.   

            Близько 9-ї ранку Майдан перейшов в наступ. Найбільш жорстоке та криваве протистояння відбулось на вулиці Інститутській, де, переважно від куль снайперів, загинуло більш ніж півсотні повстанців. Цього дня МВС вперше офіційно визнало, що застосовувалась вогнепальна зброя . Того ж дня в інтернеті з'явились декілька відео, на яких зображено, як силовики стріляють з вогнепальної зброї в неозброєних протестувальників Євромайдану.

            В містах Західної України продовжились штурми та захоплення будівель СБУМВСПрокуратури. В м. Хмельницькому по зібраних коло будинку місцевого управління СБУ громадянах із дверей та воріт було відкрито вогонь з автоматів.

            Зважаючи на військовий успіх Майдану, деморалізацію в силових структурах та провладному таборі, надвечір у Верховній Раді зібрались 239, в основному опозиційних, депутатів, які після довгого обговорення прийняли постанову про заборону «антитерористичної операції» та виведення всіх підрозділів силових структур в місця постійної дислокації.

             21 лютого на Майдані відбулось прощання із загиблими повстанцями. У жалобних промовах їх назвали «Небесною сотнею», а під час прощання звучав жалобний гімн Майдану  - «Пливе кача...». Так українці почали ховати своїх Героїв, яких нарекли «Небесною сотнею».

            Через рік, 11 лютого 2015 року, Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». 

Документом встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

            ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок, тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Від нас пішли найкращі - ті, для кого "справедивість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а сенсом їх життя.

Ми віримо, що темні часи пройдуть. А ми, живі, завжди будемо пам’ятати Героїв Небесної Сотні.

20 лютого 2020 року в м. Біла Церква відбувся мітинг з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні.

        «Ми з вами є свідками й учасниками того жаху, що відбувся в  2014 р. Складно було уявити, що мирний мітинг студентів, які захищали свої цінності, міг перерости в  кровопролиття. Як можна було підняти руку на беззбройних людей, які щиро відстоювали свою гідність,  думку, право жити в своїй країні, хотіли кращого для неї та своїх дітей, - виступаючи на мітингу зазначив міський голова Геннадій Дикий. -  Через ті події  сьогоднішні люди стали іншими. Ми визнали, що є українцями, і наша держава є-єдиною. Герої Небесної Сотні загинули не даремно, і сьогодні наші захисники гинуть за нашу Україна, за нашу з вами волю. Я переконаний, що наступні покоління будуть пам’ятати  їхній приклад самовідданості та любові до своєї держави».

         Всі присутні на  мітингу вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання, поклали квіти до стели на честь Героїв Небесної Сотні.

        В заході взяли участь студенти Технолого-економічного коледжу Білоцерківського НАУ: групи Ф-11 та К-12 з викладачем історії Гурським Степаном Петровичем. Прапороносці: Кухар Єлизавета, Хроменко Вікторія, група Ф-11 та  Миколаєнко Павло, група К-12 на чолі з викладачем Захисту Вітчизни Яненко Василем Григоровичем та культорганізатором Нагалевською Надією Василівною.

Фото: Яценко Роман, студент групи КД-21.