18 травня у Технолого-економічному коледжі БНАУ відбулося урочисте відзначення Всесвітнього Дня вишиванки

18 травня  у Технолого-економічному коледжі БНАУ відбулося урочисте відзначення Всесвітнього Дня вишиванки.

     Ідея відзначати День вишиванки зародилася в 2006 році у студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Перші святкування відбувалися у вузьких колах українських навчальних закладів, та з роками виросли до неймовірних масштабів: тепер українці зі всіх континентів організовують заходи та приєднуються до акції «Одягни вишиванку».

      Засновники Всесвітнього дня вишиванки, колишні студенти ЧНУ, які зараз є членами оргкомітету, та ініціативні групи закликають українців одягнути вишиванки в цей день – чи то на навчання, чи на роботу, чи просто на вулицю. Таким чином організатори намагаються зберігати українські традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, популяризувати їх серед молоді, а також ознайомлювати з ними іноземців.

   Крім основної акції «Одягни вишиванку», кожного третього четверга травня, на який припадає свято, люди організовують концерти, конкурси, вечорниці, ярмарки. Цього року українці влаштували міжнародний флешмоб «Вишиванка єднає українців», у якому активну участь взяли викладачі та  студенти нашого коледжу. 

   Окрасою свята став концерт, підготовлений студентами І-ІІ курсів коледжу, на якому прозвучали відомі пісні про любов до української землі, наших традицій, маминої вишитої сорочки. Родзинкою заходу став показ автентичних українських вишиванок. А  кульмінацією концерту була презентація результатів проведених в рамках акції «Етноуніверситет»  майстер-класів з виготовлення мотанки, проектів  своєї власної вишиванки, виготовлення   віночків, плетення коси та вишивки «Моя рідна Україна».  

День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати українців. Основна мета заходу – збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом.

Одягну я зранку

Білу вишиванку,
Заплету у косу
Я Червоній мак,
Вмиюся росою
З зілля на світанку
І піду міжду люди так.
Хай Усі навколо
День новий стрічають,
Хай співають гучно
Радісних пісень,
Бо сьогодні свято
(Українці знають!),
Й весело святкують
Вишиванки День !!!