11 жовтня – Міжнародний день дівчаток

International Day of the Girl Child з’явився у календарі свят не так давно. Вперше його відзначили у 2012 році. Свято проголосила Організація Об’єднаних Нації з метою уникнення дискримінації дівчат у всьому світі.

Міжнародний день дівчаток покликаний звернути увагу на ті проблеми, з яким щодня зіштовхуються дівчатка, і підтримати розширення прав і можливостей цієї категорії суспільства. Говорять тут і про право на вільний вибір, право на освіту, право виходити або не виходити заміж.

Загалом коли вперше відзначали International Day of the Girl Child, то ООН акцентувала на тому, що потрібно боротися із ранніми шлюбами: коли дівчаток віддають заміж у досить юному або й навіть дитячому віці, коли вони не мають права обирати. На жаль, у деяких країнах світу така практика зберігається і досі.

International Day of the Girl Child також звертає увагу громадськості на гостру потребу гендерної рівності у світі навіть тоді, коли мова йде ще про дітей, і закликає дівчат всього світу в юному та у більш дорослому віці бути активістками.

Але свято залишається все ж таки святом! Міжнародний день дівчаток – це день ніжності, краси, юності та й навіть дитинства. Свято чудове, бо говорить про ту необхідність турботи та підтримки, ніжності, любові, яких так потребують майбутні жінки, аби вирости сильними, впевненими та повноправними учасницями суспільного життя.